• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Організація військового обліку на підприємстві

30.10.2018 1266 0 1

Кадрові документи для «трудових» перевірок

Усі підприємства, незалежно від форми власності та підпорядкування, зобов'язані вести військовий облік. У консультації ми детально розберемося із правилами та особливостями ведення військового обліку.

Обов'язок підприємств вести персональний облік працівників-призовників і військовозобов'язаних установлено ч. 7 ст. 1, ч. 5 ст. 34 Закону № 2232. Незважаючи на те що в Законі № 2232 нічого не сказано про обов'язкове ведення військового обліку підприємцем, на думку Генштабу, на нього ця вимога теж поширюється (див. Лист від 27.09.17 р. № 321/5989).

Ми не згодні з такою позицією Генштабу, оскільки ні норми Закону № 2232, ні норми Порядку № 921 цього не передбачають. Тому, на наш погляд, роботодавець-підприємець може вести військовий облік тільки за своїм бажанням. Водночас ми рекомендуємо вести військовий облік, адже це в інтересах самого підприємця. Як правило, штат найманих працівників у підприємця невеликий. І якщо працівники – військовозобов'язані, то підприємцю необхідно знати, кого з них можуть призвати на військову службу або мобілізувати, а також за ким із них у випадку призову або мобілізації доведеться зберігати місце роботи на підставі ч. 3 ст. 119 КЗпП.

Хто підлягає військовому обліку?

Військовому обліку підлягають:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали