Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи зобов'язане підприємство надавати інформацію на запит військкомату?

Підприємству надійшов запит із військового комісаріату (далі – військкомат). Запитують інформацію про військовозобов'язаних співробітників, а також про наявність автотранспортних засобів, що перебувають у власності підприємства. Чи правомірний такий запит? У які строки потрібно дати відповідь? Якщо не відповідати на запит, якими будуть наслідки для підприємства? Чи зобов'язане підприємство вести облік військовозобов'язаних співробітників?

Запит правомірний. Нагадуємо, що зараз в Україні оголошено часткову мобілізацію. Тому підприємства мають надавати органам державної влади, іншим держорганам та органам місцевого самоврядування інформацію, необхідну для проведення мобілізаційних заходів (підстава – абзац чотирнадцятий ч. 1 ст. 21 Закону від 21.10.93 р. № 3543-XII, далі – Закон № 3543).

Щодо строків надання такої інформації в Законі № 3543 нічого не сказано. Але строк може бути зазначено в самому запиті. Рекомендуємо відповісти вчасно, щоб не потрапити під адміністративну відповідальність (див. нижче).

Крім того, підприємства мають самостійно раз на рік (не пізніше грудня) подавати до військкоматів відомості про наявність і технічний стан транспортних засобів, а також про водіїв, які працюють на цьому транспорті (п. 14 постанови КМУ від 28.12.2000 р. № 1921).

Керівники підприємств мають вести персональний облік військовозобов'язаних і призовників за місцем їх роботи (ч. 4 ст. 34 Закону від 25.03.92 р. № 2232-XII). Нагадаємо, як це робиться на практиці. Приймаючи на роботу співробітників, відділ кадрів цікавиться в них наявністю документів військового обліку, а саме: у військовозобов'язаних – військових квитків або тимчасових посвідчень, а у призовників – посвідчень про приписку до призовних дільниць. Не можна приймати на роботу військовозобов'язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання. Це загрожує посадовим особам підприємства адміністративним штрафом у розмірі від 1 до 3 НМДГ (від 17 до 51 грн.) (ст. 211/3 КУпАП).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали