• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нарахування відпусткових: як коригувати дохід, якщо встановлено годинну ставку?

21.06.2019 431 0 0

Як піти у відпустку у 2019

Норми законодавства щодо нарахування відпусткових є стабільними і в них майже не залишилося «білих» плям. Але питання коригування зарплати залишаються актуальними незважаючи на те, що й вони висвітлені достатньою мірою. Розглянемо одне з них.

Пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100), установлено, що в разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються для обчислення середньої зарплати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Посадові оклади та оклади встановлюють службовцям і окремим категоріям робітників за місячну норму робочого часу. Решті робітників, робота яких тарифікується за розрядами (за почасової та відрядної оплати), установлюються тарифні ставки за одиницю часу – годину, день, місяць. На основі місячної тарифної ставки, виходячи із середньомісячної кількості робочих годин, визначають годинну тарифну ставку. Наприклад, мінімальну заробітну плату в погодинному розмірі визначено як частку від ділення мінімальної зарплати в місячному розмірі (4 173 грн.) на середньомісячну кількість робочих годин у році (1993 : 12 = 166,08):

4 173 : 166,08 = 25,12 грн.

Однак за договірних засад в оплаті праці часто «просто» установлюють годинну чи денну ставку або розцінку за одиницю продукції. Тож якщо мова заходить про коригування доходу для розрахунку відпусткових за п. 10 Порядку № 100, виникає запитання: чи потрібно її коригувати та як це робити? Тим паче, що тарифна ставка асоціюється лише з місячною. Іншої поради в цій ситуації, ніж діяти за аналогією, не може бути.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали