• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

На кого можна покласти обов'язки директора, якщо на підприємстві немає найманих працівників?

Підприємство тільки починає свою діяльність. Платити найманому директорові зарплату нічим. Чи може підприємство провадити діяльність без директора?

Так, підприємство може вести свою діяльність без директора, із закріпленням деяких організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій за одним із засновників підприємства. Причому він може робити це безплатно, тобто платити зарплату йому не потрібно. Пояснимо нашу відповідь.

Згідно із чинним законодавством власник підприємства може реалізовувати свої права на управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту та інших установчих документів (ч. 2 ст. 65 Господарського кодексу, далі – ГК). Аналогічне твердження міститься і в ч. 4 ст. 128 ГК, де говориться, що громадянин здійснює управління створеним ним приватним підприємством безпосередньо або через керівника, який наймається за контрактом.

Із цього випливає, що чинне законодавство не зобов'язує власника підприємства наймати працівників для управління таким підприємством. Крім того, норми ГК допускають, що керувати підприємством може безпосередньо його засновник, тобто без укладення з ним трудового договору.

Розглянемо покроково процедуру передачі засновникові частини організаційних функцій директора.

Крок 1. Звільнити найманих працівників (якщо вони були) і припинити трудові відносини з директором.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали