• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна прийняти на роботу особу, місце реєстрації якої – зона АТО або АР Крим?

Місце реєстрації (приписки) претендента на посаду – населений пункт, що знаходиться в зоні АТО, на території, не підконтрольній Україні, а також в АР Крим. Чи можна прийняти на роботу такого співробітника?

По-перше, право громадян на працю гарантується ст. 43 Конституції. Зокрема, держава створює умови для реалізації громадянами такого права. Примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України (п. 4 ст. 5 Закону від 15.04.14 р. № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»).

По-друге, у ст. 25 КЗпП закріплено, що під час укладення трудового договору забороняється вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування, а також документи, подання яких не передбачено законодавством.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали