Чи можна ділити на частини відпустку без збереження зарплати?
Наше підприємство періодично надає співробітникам за їх заявою відпустки за свій рахунок на один-два дні. Проте нещодавно ми почули, що відпустку без збереження зарплати слід надавати на строк, установлений законодавчо, тобто ділити його на частини – не можна. Чи дійсно ділення відпустки за свій рахунок заборонене законодавством і за це роботодавця можуть покарати?
Ні, це не так. Роботодавець має право надавати співробітникові відпустку за свій рахунок частинами протягом календарного року. Пояснимо докладніше.
Спершу нагадаємо, що в Законі від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504) передбачено два види відпустки без збереження зарплати, а саме:
- відпустки, які надаються в обов'язковому порядку за ініціативою працівника, – у випадках, названих у ст. 25 Закону № 504 (певним категоріям працівників або при настанні певної події). Тривалість такої відпустки залежить від підстави її надання. Наприклад, ветеранам праці надається до 14 календарних днів (далі – к. д.) за календарний рік;
- відпустка за угодою сторін (тобто за домовленістю між співробітником і роботодавцем) – за сімейними обставинами або з інших причин (ст. 26 Закону № 504). Тривалість – до 15 к. д. за календарний рік.
На замітку! Відпустка за свій рахунок може надаватися незалежно від тривалості відпрацьованого часу як основним працівникам, оформленим за безстроковим або строковим трудовим договором, так і сумісникам. Якщо співробітник не скористався своїм правом узяти таку відпустку в поточному календарному році, ці дні не переносяться на наступний рік.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року