Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи можна ділити на частини відпустку без збереження зарплати?

05.04.2019 587 0 0

Як піти у відпустку у 2019

Наше підприємство періодично надає співробітникам за їх заявою відпустки за свій рахунок на один-два дні. Проте нещодавно ми почули, що відпустку без збереження зарплати слід надавати на строк, установлений законодавчо, тобто ділити його на частини – не можна. Чи дійсно ділення відпустки за свій рахунок заборонене законодавством і за це роботодавця можуть покарати?

Ні, це не так. Роботодавець має право надавати співробітникові відпустку за свій рахунок частинами протягом календарного року. Пояснимо докладніше.

Спершу нагадаємо, що в Законі від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504) передбачено два види відпустки без збереження зарплати, а саме:

  • відпустки, які надаються в обов'язковому порядку за ініціативою працівника, – у випадках, названих у ст. 25 Закону № 504 (певним категоріям працівників або при настанні певної події). Тривалість такої відпустки залежить від підстави її надання. Наприклад, ветеранам праці надається до 14 календарних днів (далі – к. д.) за календарний рік;
  • відпустка за угодою сторін (тобто за домовленістю між співробітником і роботодавцем) – за сімейними обставинами або з інших причин (ст. 26 Закону № 504). Тривалість – до 15 к. д. за календарний рік.

На замітку! Відпустка за свій рахунок може надаватися незалежно від тривалості відпрацьованого часу як основним працівникам, оформленим за безстроковим або строковим трудовим договором, так і сумісникам. Якщо співробітник не скористався своїм правом узяти таку відпустку в поточному календарному році, ці дні не переносяться на наступний рік.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали