• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може підприємство зменшити коефіцієнт підвищення при розрахунку середньої зарплати?

Ольга Клименко

21.03.2017 2759 0 0


На підприємстві встановлено оклади для працівників на рівні мінімальної заробітної плати. У січні 2017 року оклади підвищилися з 1 600 грн. до 3 200 грн. Чи може підприємство через свій важкий фінансовий стан установити коефіцієнт коригування зарплати нижче від фактично отриманого?


Так, може.

Госпрозрахунковим підприємствам та організаціям надано право здійснювати коригування заробітної плати з огляду на їх фінансові можливості (див. п. 10 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, далі – Порядок № 100).

Наприклад, посадові оклади підвищилися вдвічі (як у нашому випадку), проте підприємство не має можливості провести коригування середньої заробітної плати на коефіцієнт 2,0. Тоді керівник підприємства або інша уповноважена особа може прийняти рішення про встановлення коефіцієнта коригування в меншому розмірі. На підставі прийнятого рішення видається наказ (розпорядження) про застосування коефіцієнта коригування зарплати у цьому розмірі: наприклад 1,3 або 1,02). Завважимо, що законодавством не встановлено, на скільки саме госпрозрахунковим підприємствам можна понизити коефіцієнт коригування зарплати. Наказ (розпорядження) слід узгоджувати із профспілковим комітетом підприємства або з іншим органом, уповноваженим представляти інтереси трудового колективу.

На тому, що коригування зарплати проводити необхідно, наполягають фахівці Мінсоцполітики у своєму листі від 24.10.08 р. № 696/13/84-08. Згідно з їх роз'ясненнями п. 10 Порядку № 100 не звільняє суб'єктів господарювання від проведення коригування взагалі, а тільки дає можливість застосувати коефіцієнт меншого розміру. Ця позиція підтверджена також постановами ВСУ від 18.02.15 р., реєстр. № 42786360 і від 07.10.15 р., реєстр. № 52762217. І в них зазначено, що рішення про зменшення коефіцієнта має бути належним чином оформлене й обґрунтоване. Наприклад, наказом виконавчого органу підприємства, уповноваженого на це статутними документами.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Чи може підприємство зменшити коефіцієнт підвищення при розрахунку середньої зарплати?