Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Куди перераховувати ПДФО і подавати форму № 1ДФ відокремленим підрозділам юрособи

Чим цінна ця стаття: ви дізнаєтеся, у чому, на думку законодавця, різниця між структурними й відокремленими підрозділами підприємства. Які кроки треба зробити юрособі, щоб уникнути непорозумінь з податковими органами з приводу сплати ПДФО і подання звіту за формою № 1ДФ за такі підрозділи.

Від чого допоможе захиститися: від претензій податкових органів через неправильне адміністрування ПДФО.

У чому заковика?

У Податковому кодексі (далі – ПК) передбачено окремий порядок сплати ПДФО і подання форми № 1ДФ у разі, коли у підприємства є відокремлені підрозділи. Нічого складного в цьому порядку немає, окрім одного: не роз'яснено, який підрозділ треба вважати відокремленим.

Названий термін не має чіткого визначення не тільки в ПК, але й в інших нормативних документах. Через це бухгалтер часто плутається: уважати йому підрозділ підприємства відокремленим чи ні? І на практиці одні підприємства перераховують ПДФО окремо за місцезнаходженням усіх своїх підрозділів, а інші – тільки за місцезнаходженням головного підприємства (хто як уважає за правильне). А потім у тих та інших виникають проблеми: гроші потрапили не до того бюджету, звітність подана не до тієї податкової.

Щоб у вас не було таких ситуацій, прочитайте цю статтю. У ній ми розглянули загальні правила, а також відповіли на запитання, що надійшли від читачів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали