• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відряджений працівник проживав один у двомісному номері: це додаткове благо?

Ольга Папинова

25.09.2017 1647 0 1


Перебуваючи у відрядженні, працівник проживав у двомісному номері готелю один. Після повернення з відрядження він склав авансовий звіт, у якому вказав вартість такого проживання. Витрати були підтверджені виписаним на ім'я працівника готельним рахунком. Чи буде половина вартості номера визнаватися додблагом працівника для цілей обкладення ПДФО і військовим збором, якщо підприємство компенсує йому витрати на проживання в повному обсязі?


На це запитання не можна відповісти однозначно.

Ми вважаємо, що всі витрати на проживання відрядженого працівника – навіть якщо він жив один у двомісному номері готелю – не слід уважати додблагом такого працівника, якщо дотримуються умови визнання витрат на відрядження.

Нагадаємо ці умови:

  • витрати на проживання повинні бути підтверджені рахунками з готелів (мотелів) або від інших осіб, які надають послуги з розміщення і проживання фізосіб (пп. «а» пп. 170.9.1 Податкового кодексу, далі – ПК);
  • внутрішні документи підприємства (наприклад, Положення про відрядження) не повинні містити обмежень щодо проживання одного працівника у двомісному номері (або обмеження за вартістю проживання);
  • авансовий звіт, у якому зазначена вартість «двомісного» проживання, повинен бути затверджений керівником.

Якщо всі ці умови дотримуються, то ніяких наслідків у вигляді визнання додблага для працівників комерційних підприємств немає.

Однак фіскальний орган має з даного питання свою думку. При цьому посилається на Інструкцію, затверджену наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59). Так, згідно з п. 5 розд. ІІ Інструкції № 59:

  • витрати на житло можуть відшкодовуватися працівнику в розрахунку вартості одного місця в готелі (мотелі) або іншому житловому приміщенні за кожну добу такого прожи­вання;
  • сума відшкодовуваних витрат обмежена граничними сумами, які затверджені постановою КМУ від 02.02.11 р. № 98 (далі – Постанова № 98).

Нагадаємо, що вимоги Інструкції № 59 обов'язкові до застосування тільки для підприємств та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджету.

Але цей загальновідомий факт не зашкодив фахівцям ДФС роз'яснити в ЗІР (категорія 103.17) усім підприємствам, що якщо відряджений оплатив проживання у двомісному номері готелю за двох, то відшкодовувати йому затрати слід із розрахунку вартості проживання тільки однієї людини. Якщо ж підприємство відшкодовує працівнику повну вартість двомісного номера, тоді, на думку податківців, вартість другого місця в даному номері буде вважатися додатковим благом для працівника згідно з пп. 164.2.17 ПК. Вартість такого блага (відповідає половині вартості всього номера) включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника й обкладається за ставкою 18 % (п. 167.1 ПК). Додамо, що вартість додблага обкладається також військовим збором за ставкою 1,5 %.

Цікаво, що в листі ДФС від 28.11.16 р. № 25705/6/99-99-13-02-03-15 контролюючий орган не вважає додблагом працівника підприємства (навіть фінансованого за рахунок бюджету) вартість його проживання у двомісному номері. Але тільки в тому випадку, якщо такий номер був обладнаний одним ліжко-місцем у вигляді двоспального ліжка.

Посилаючись на терміни, наведені в Правилах користування готелями, затвердженими наказом Держтурадміністрації від 16.03.04 р. № 19, контролери доходять висновку, що в цьому випадку для проживання в готелі одній фізособі надається одне ліжко-місце. Тому незалежно від того, що саме являє собою це місце, підприємство – при наявності підтвердних документів (в оригіналі) – відшкодовує працівнику, який перебував у відрядженні в межах України, витрати на наймання житлового приміщення виходячи з вартості такого місця в готелі за кожну добу такого проживання в межах максимальних сум, затверджених Постановою № 98. При цьому такі витрати не є об'єктом обкладення ПДФО. А значить, і військовим збором.

Таким чином, виходить, що, на думку ДФС, якщо відряджений працівник проживав один у двомісному номері, обладнаному:

  • двома ліжками, то при відшкодуванні йому витрат на проживання в повному обсязі – виникає оподатковуване додблаго;
  • одним двоспальним ліжком – додблаго не виникає.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Відряджений працівник проживав один у двомісному номері: це додаткове благо?