Нагадаємо, переведення працівника може бути:
На замітку! Постійне переведення на іншу роботу (посаду) можливе тільки зі згоди працівника. Без згоди працівника можливе тільки тимчасове переведення (на строк до місяця) у випадках, передбачених ст. 33 КЗпП.
Однією з підстав для заповнення таблиці 5 Звіту є переведення працівника на іншу посаду або роботу на тому ж підприємстві (п. 8 розд. IV Порядку № 435). При цьому відображати в таблиці 5 потрібно інформацію про постійне переведення працівника, при якому робиться запис у трудовій книжці працівника.
Тимчасове переведення не є підставою для заповнення таблиці 5 Звіту (аналогічне роз’яснення див. у журналі «Вісник. Офіційно про податки», 2018, № 37).
Майте на увазі! Не є переведенням на іншу роботу переміщення працівника на тому ж підприємстві на інше робоче місце, до іншого структурного підрозділу в тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті в межах спеціальності, кваліфікації або посади, обумовленої трудовим договором.
Переміщення працівника здійснюється без його згоди та не є підставою для заповнення таблиці 5 Звіту.
Також не вважається переведенням процедура зміни найменування посади (роботи) працівника у зв’язку із приведенням її у відповідність із Класифікатором професій, якщо умови праці, посадові (робочі) обов’язки такого працівника залишилися колишніми.
Порядок заповнення таблиці 5 Звіту залежить від того, у якому періоді працівника перевели з однієї посади на іншу.
Наприклад, працівниця трудилася на підприємстві за основним місцем роботи на посаді адміністратора, а з 20.09.19 р. була переведена на посаду перекладача. У цьому випадку в таблиці 5 Звіту за вересень за нею слід заповнити два рядки:
Наприклад, основне місце роботи працівника – заступник головного бухгалтера, а з 01.10.19 р. його перевели на посаду головного бухгалтера. У такій ситуації дані за цим працівником відображаються в таблиці 5 Звіту: