• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як заповнити звіт за формою № Д4 при переведенні працівника?

Нове

09.10.2019 34 0 0

Оподаткування господарських операцій: практичні ситуації


Переведення працівника: форма № Д4

На підприємстві працівника перевели на іншу посаду. Як у цьому випадку заповнити звіт за формою № Д4 (далі – Звіт)? Чи потрібно заповнювати таблицю 5 Звіту?

Нагадаємо, переведення працівника може бути:

  • постійним – у цьому випадку він переводиться на іншу роботу (посаду) на тому ж підприємстві, на інше підприємство або в іншу місцевість разом із підприємством;
  • тимчасовим – здійснюється з метою запобігання або ліквідації наслідків стихийного лиха, аварій, інших обставин, які ставлять під загрозу життя або нормальні умови життя людей, або в разі простою згідно зі ст. 34 КЗпП.

На замітку! Постійне переведення на іншу роботу (посаду) можливе тільки зі згоди працівника. Без згоди працівника можливе тільки тимчасове переведення (на строк до місяця) у випадках, передбачених ст. 33 КЗпП.

Однією з підстав для заповнення таблиці 5 Звіту є переведення працівника на іншу посаду або роботу на тому ж підприємстві (п. 8 розд. IV Порядку № 435). При цьому відображати в таблиці 5 потрібно інформацію про постійне переведення працівника, при якому робиться запис у трудовій книжці працівника.

Тимчасове переведення не є підставою для заповнення таблиці 5 Звіту (аналогічне роз’яснення див. у журналі «Вісник. Офіційно про податки», 2018, № 37).

Майте на увазі! Не є переведенням на іншу роботу переміщення працівника на тому ж підприємстві на інше робоче місце, до іншого структурного підрозділу в тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті в межах спеціальності, кваліфікації або посади, обумовленої трудовим договором.

Переміщення працівника здійснюється без його згоди та не є підставою для заповнення таблиці 5 Звіту.

Також не вважається переведенням процедура зміни найменування посади (роботи) працівника у зв’язку із приведенням її у відповідність із Класифікатором професій, якщо умови праці, посадові (робочі) обов’язки такого працівника залишилися колишніми.

Порядок заповнення таблиці 5 Звіту залежить від того, у якому періоді працівника перевели з однієї посади на іншу.

Варіант 1. Переведення працівника з однієї посади на іншу здійснюється в одному звітному періоді.

Наприклад, працівниця трудилася на підприємстві за основним місцем роботи на посаді адміністратора, а з 20.09.19 р. була переведена на посаду перекладача. У цьому випадку в таблиці 5 Звіту за вересень за нею слід заповнити два рядки:

  • в одному відобразити звільнення з колишньої посади (адміністратора);
  • у другому – приймання на нову посаду (перекладача).

Варіант 2. Переведення працівника з однієї посади на іншу здійснюється в різних звітних періодах.

Наприклад, основне місце роботи працівника – заступник головного бухгалтера, а з 01.10.19 р. його перевели на посаду головного бухгалтера. У такій ситуації дані за цим працівником відображаються в таблиці 5 Звіту:

  • за вересень – із зазначенням останнього дня роботи на колишній посаді (заступника головного бухгалтера);
  • за жовтень – із зазначенням дати початку роботи на новій посаді (головного бухгалтера).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали