Як утримати аліменти із зарплати працівника?
На підприємство надійшли документи про примусове стягнення з працівника аліментів і суми заборгованості за ними. Що потрібно знати бухгалтерові про утримання аліментів із зарплати працівника, щоб не накликати на себе біду?
Бухгалтер утримує аліменти і суму заборгованості за ними на підставі постанови про звернення стягнення на зарплату працівника (п. 6 ст. 71 Закону від 02.06.16 р. № 1404-VIII, далі – Закон № 1404). Таку постанову може направити на підприємство як державний, так і приватний виконавець. Аліменти можуть стягуватися за будь-яким місцем роботи – основним чи за сумісництвом.
Рекомендуємо вам дуже уважно ознайомитися з постановою, оскільки в ній зазначається важлива для бухгалтера інформація, а саме (п. 3 розд. Х Інструкції, затвердженої наказом Мін’юсту від 02.04.12 р. № 512/5, далі – Інструкція № 512/5):
- повне найменування і місцезнаходження підприємства, якому направляється постанова;
- порядок стягнення суми боргу;
- розмір відрахувань;
- реквізити рахунка органу державної виконавчої служби, рахунка приватного виконавця, на який необхідно перераховувати стягнуті кошти;
- вимога звітувати про здійснені відрахування і виплати – із зазначенням періодичності подання звітів та адреси, на яку їх слід відправляти;
- роз'яснення про відповідальність за невиконання законних вимог виконавця, порушення вимог Закону № 1404 (у т. ч. за несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із зарплати та інших доходів працівника-боржника).
Постанова має бути підписана виконавцем.
Ні, не може. Бухгалтер не має права самостійно перераховувати суму заборгованості, зазначену в постанові виконавця (п. 3, 4 ст. 71 Закону № 1404). Такої ж думки дотримується і Мін’юст у своєму листі від 16.09.19 р. № 34122/635-2-19/11.4.3.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року