Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як урахувати наднормативні добові

02.10.2018 421 0 0

«Відрядження: оформлення та облік витрат»

Деякі підприємства мають можливість виплачувати відрядженому працівнику добові в розмірі, що перевищує встановлені ПК норми. Як у цьому випадку визначити базу обкладення ПДФО і військовим збором (далі – ВЗ) і як відобразити в обліку виплачені суми, читайте в консультації.

Добовими є витрати, що не вимагають документального підтвердження, а саме: витрати на харчування та фінансування інших особистих потреб працівника у відрядженні, які він несе у зв'язку з перебуванням поза місцем свого проживання. Згідно з пп. «а» пп. 170.9.1 ПК до оподатковуваного доходу фізособи не включаються добові в розмірі, що не перевищує:

  • 0,1 МЗП, установленої на 1 січня звітного року, з розрахунку за кожний день відрядження – для відряджень по Україні. У 2018 році ця сума становить 372,30 грн.;
  • 80 євро за кожний день закордонвідрядження за офіційним курсом гривні до євро, установленим НБУ, у розрахунку за кожний день відрядження.

Чи може підприємство встановити більший розмір добових, ніж передбачено пп. «а» пп. 170.9.1 ПК?

Так, може. Адже для комерційних підприємств ПК не встановлює граничний розмір добових. Просто добові, що перевищують передбачені пп. 170.9.1 ПК розміри, уважаються наднормативними. Також згідно зі ст. 13 КЗпП у колдоговорі можуть бути прописані додаткові порівняно з діючим законодавством та угодами гарантії та соціально-побутові пільги. Тобто підприємство може регулювати розмір добових залежно від свого фінансового стану. Так, підвищений розмір добових може бути встановлений як у цілому всім працівникам підприємства на всі відрядження, так і окремо на будь-яке відрядження (наприклад, до м. Києва).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали