Як ураховувати адмінштраф за порушення правил дорожнього руху в автовідрядженні?
14.08.2017 3115 0 1
Працівник підприємства був направлений у відрядження на службовому автомобілі (аванс працівнику не видавався). Після виконання завдання працівник склав Звіт про відрядження, де крім інших витрат указав суму штрафу (255 грн.), сплаченого за порушення правил дорожнього руху – перевищення швидкості. Ці витрати були підтверджені постановою про адміністративне порушення та квитанцією про сплату штрафу. У бухгалтера виникли запитання.
Чи можна кваліфікувати такі витрати як витрати на відрядження?
Ні, це не витрати на відрядження. Адже витрати на сплату штрафу не можна зарахувати до жодного з видів витрат на відрядження.
Досить докладний перелік витрат на відрядження наведено в пп. 170.9.1 Податкового кодексу (далі – ПК). Візьмемо найбільш підходящі для нашого випадку витрати і спробуємо у’вязати їх із витратами на сплату штрафу.
Можливо, це витрати на проїзд? Адже вони пов'язані із поїздкою. Не поїхав би працівник на автомобілі – не було б і штрафу. Однак суму штрафу не можна прирівняти ні до витрат на ПММ, без яких поїздка не відбулася б, ні до витрат на терміновий ремонт або техобслуговування автомобіля, якби необхідність у таких затратах виникла безпосередньо у відрядженні.
Транспортними витратами можна вважати витрати на паркування, стоянку, проїзд по платних дорогах і т. д., які є також необхідною умовою автовідрядження. А штрафом карається водій, який порушив правила дорожнього руху. Якби за кермом сидів інший працівник – більш обережний водій, то штрафу могло й не бути, а відрядження все одно б відбулося. Тому витрати на сплату штрафу не можна вважати витратами на проїзд.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року