Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як розрахувати суму індексації зарплати при не повністю відпрацьованій нормі робочого часу?

13.06.2019 1465 0 0

У травні 2019 року два працівники перебували у щорічній відпустці та відпрацювали всього по 12 робочих днів за графіком п'ятиденного робочого тижня. Оклад одного працівника – 3 800 грн., другого – у розмірі мінзарплати, тобто 4 173 грн. Ще один працівник весь травень (з 1-го по 31-ше число) хворів. Місяць останнього збільшення окладів на підприємстві – вересень 2018 року. Як розрахувати індексацію і суму зарплати зазначених працівників за травень 2019 року?

Абзац шостий п. 4 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078), свідчить: якщо особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу, а виплачується – пропорційно до відпрацьованого часу.

Цей самий принцип розрахунку індексації за місяць використовується і для випадків, коли працівник з будь-якої причини не відпрацював повну норму робочого часу. Наприклад, хворів, перебував у відпустці (щорічній, додатковій, соціальній, без збереження зарплати), а також якщо був прийнятий на роботу не з першого робочого дня або звільнений до закінчення календарного місяця.

Зробіть усе правильно! Індексації підлягає зарплата в межах прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб (на працівників поширюється прожитковий мінімум (далі – ПМ) для працездатних осіб. При цьому дохід працівників, визначений виходячи із середньої зарплати (наприклад, відпусткові, лікарняні, допомога по вагітності та пологах, кошти на відрядження тощо), індексації не підлягає (п. 3 Порядку № 1078).

Таким чином, якщо частину місяця працівник не відпрацював з якоїсь причини, наприклад через відпустку або хворобу, то суму індексації необхідно визначати пропорційно до відпрацьованого часу.

Наведемо алгоритм дій бухгалтера в подібних ситуаціях:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали