• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як правильно виплачувати добові за день перетину кордону України?

Алла Демидова

15.08.2017 558 0 1

Підприємство направило працівника в закордонвідрядження до Польщі. По дорозі туди передбачаються пересадки з потяга на автобус, назад працівник добиратиметься потягом без пересадок. Як правильно виплачувати добові за дні перетину кордону України?

Виходячи зі ст. 97 КЗпП підприємство може встановити розмір добових працівникам на власний розсуд, оформивши це внутрішнім документом підприємства (наказом, Положенням про службові відрядження).

Проте законодавством установлено граничні суми добових, що не включаються до загального оподатковуваного доходу працівника. Для відряджень у межах території України це не більше 0,1 мінімальної зарплати (МЗП), а для відряджень за кордон – не більше 80 євро за кожний календарний день (пп. «а» пп. 170.9.1 Податкового кодексу, далі – ПК).

Якщо підприємство встановило добові в більшому розмірі, тоді сума перевищення визнається додатковим благом працівника, включається до його загального оподатковуваного доходу та обкладається ПДФО за ставкою 18 % (пп. 164.2.11 ПК) і військовим збором за ставкою 1,5 % (п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК). Причому база оподаткування визначається з урахуванням підвищувального коефіцієнта (п. 164.5 ПК), розрахованого за формулою

К = 100 : (100 – Спдфо– Свз) =
= 100 : (100 – 18 – 1,5) = 1,24224,

де            Спдфо – ставка ПДФО;
                Свз – ставка військового збору.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали