Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як назвати посаду працівника, який обслуговує домофони?

05.04.2019 657 0 0

Кваліфікаційні категорії та класи: обов'язковість присвоєння

Посада працівника не відповідає класифікатору професій: що загрожує роботодавцю?

Порядок застосування Класифікатора професій


У Класифікаторі професій немає відповідної назви для посади працівника, який обслуговує домофони. Чи можна скористатися для цього кодом «8990 – інші професійні назви робіт з обслуговування та експлуатації» Класу 8? Якщо можна, то як правильно зазначити таку професію?

Діяльність, озвучена в запитанні, підпадає під КВЕД 33.14 «Ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування» Національного класифікатора «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.10 р. № 457. З цього слід виходити, шукаючи професійну назву роботи в Національному класифікаторі «Класифікатор професій ДК 003:2010», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.10 р. № 327 (далі – Класифікатор професій).

У Класифікаторові професій за кодом 7241 значиться професійна назва роботи «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Ураховуючи код цієї професійної назви роботи, вона відповідає професійному угрупуванню 7241 «електромеханіки та електромонтажники» (розд. 7 Класифікатора професій) та не обмежена жодною галузевою спрямованістю.

У Класифікаторі професій (додаток А або Б) у позиції 7241 «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» зазначено Випуск 1 ДКХП (Випуск 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці та соцполітики від 29.12.04 р. № 336). Звернімося до розділу 2 «Професії робітників» цього Випуску. Там у позиції 30 знаходимо професію електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування (2–6-го розряду).

Отже, вважаю, що в наведеній у запитанні ситуації найбільш близькою професійною назвою роботи буде «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», кодЗ неї можна утворити посаду з такою самою назвою, можливо, розширивши її розрядом. Причому відсутність у назві посади розряду (якщо таке розширення назви роботи не використовується у працедавця) цілком вписується в рамки Класифікатора професії. Адже про розряд електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування йдеться лише в ДКХП, а він має лише довідковий характер.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали