Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи є ризик оподаткування неперсоніфікованого доходу фізособи: слідами судової практики

22.05.2023 203 0 1

Суть ситуації: бухгалтери добре знають, що неперсоніфікований дохід (який не можна віднести до конкретної фізособи) не обкладається ПДФО та військовим збором (далі –ВЗ). Навіть податківці з цим часто погоджуються. Однак, як свідчить судова практика, бувають несподіванки. І персону, до якої цей увесь дохід «прив’яжуть», знаходять податківці.

Ризики: 1) якщо дохід не персоніфіковано – це дохід директора (керівника). Відповідно, ПДФО і ВЗ з такого доходу сплачується; 2) навіть без віднесення доходу до конкретної фізособи загальна його сума – під загрозою обкладення ПДФО та ВЗ.

Оптимальні варіанти: якщо надаєте подарунки, благодійну допомогу невизначеному (неперсоніфікованому) колу осіб, то чітко це зазначайте в документах (зокрема, у наказі керівника, порядку проведення рекламної акції чи правилах організації харчування на підприємстві тощо). Тобто неможливість персоніфікації варто обґрунтувати. Альтернатива – шукати способи звільнення від обкладення ПДФО, ВЗ не шляхом неперсоніфікації, а, скажімо, застосовуючи винятки, які дозволяють не оподатковувати подарунки в певній сумі тощо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали