• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якщо члени ОСББ виконують роботу безплатно: чи потрібен договір?

ОСББ потребує постійного виконання різних робіт, пов'язаних з утриманням будинку. Декілька мешканців – членів ОСББ виявили бажання виконувати такі роботи у свій вільний час. Чи треба якось оформляти відносини з ними?

Бажано оформити, і ми настійно рекомендуємо це зробити. Пояснимо чому.

У багатоквартирному будинку проведено різні комунікації. Від їх нормального функціонування залежить як комфортне проживання мешканців, так і технічний стан самої будівлі. Тому для належного обслуговування багатоквартирного будинку необхідні фахівці різних кваліфікацій – електрики, сантехніки тощо. І серед членів ОСББ можуть бути потрібні фахівці, які згодні виконувати такі роботи безплатно, оскільки вони живуть у цьому ж будинку.

З одного боку, ОСББ вигідно, щоб роботи з обслуговування будинку виконувалися безплатно (так би мовити, на громадських засадах). Адже якщо не оплачувати ці роботи, то буде менша сума внеску на утримання будинку, розрахована виходячи з необхідних витрат на обслуговування будинку.

З іншого боку, мешканці, які виконують ті чи інші роботи без оформлення, не несуть ніякої відповідальності перед ОСББ за якість і своєчасність виконаних ними робіт.

Наприклад, член ОСББ міняв труби опалення в підвалі будинку. Але провів заміну неправильно, унаслідок чого сталася аварія і будинок на деякий час залишився без опалення. На питання з приводу якості виконаних робіт член ОСББ відповів, що він самоучка, зробив як зміг (зате безплатно). Або була пошкоджена електропроводка в під'їзді будинку, унаслідок чого декілька квартир залишилися без електропостачання. Але член ОСББ, що має кваліфікацію електрика, який зазвичай виконує для ОСББ такі роботи, відмовився їх виконувати зараз, оскільки був зайнятий за основним місцем роботи. Тим більше, що його квартира від такої аварії ніяк не постраждала. У результаті для вирішення цих проблем ОСББ все одно довелося залучати інших фахівців та оплачувати їх працю.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали