Доплата до мінзарплати: порядок розрахунку та виплати
При нарахуванні зарплати слід пам'ятати основні правила, що забезпечують дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.
До складу мінімальної заробітної плати (далі – МЗП) включаються доплати, надбавки та інші компенсаційні й заохочувальні виплати, крім зазначених у ст. 31 Закону № 108. Виплати, які не входять до МЗП, нараховуються понад мінімальний розмір місячної зарплати (3 723 грн.) і годинної оплати (22,41 грн.).
До складу МЗП належать такі виплати:
- винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці за тарифними ставками (окладами), відрядними розцінками робітників і посадовими окладами керівників, фахівців, технічних службовців;
- процентні або комісійні винагороди, виплачені додатково до процентой ставки (окладу);
- гонорари штатним працівникам редакцій газет, журналів та інших ЗМІ;
- надбавки і доплати до тарифних ставок (окладів);
- премії та винагороди, у тому числі і за вислугу років, які мають систематичний характер;
- винагороди і заохочення, які виплачуються раз на рік або мають разовий характер;
- індексація заробітної плати.
Якщо заробіток, нарахований працівникові, який виконав місячну норму праці, нижче від законодавчо встановленого мінімуму, роботодавець проводить доплату до рівня МЗП і виплачує її щомісячно одночасно із зарплатою (абзац третій ст. 31 Закону № 108).
У 2018 році доплату до МЗП (3 723 грн.) здійснюють у разі виконання місячної норми праці. Якщо норма не виконана або встановлена неповна зайнятість, то МЗП, як і доплата, виплачується пропорційно виконаній нормі праці.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року