Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Донарахування індексації зарплати за минулі періоди: оподаткування, звітність

Антон Янко

15.11.2017 3807 0 4

Акценти цієї статті:

  • як впливає донарахування індексації на доплату до мінімальної зарплати (МЗП);
  • як оподатковуються та відображаються в бухгалтерському обліку суми донарахованої індексації;
  • як відобразити донарахування індексації у звітності з ЄСВ та ПДФО.

Зарплату треба індексувати. Як відомо, фінансову відповідальність за непроведення індексації значно підвищено, а отже, контролюючі органи виявляють пильну увагу до цього питання. Тому багато роботодавців, що допустили таке порушення, стикаються із нелегким завданням донарахувати індексацію за минулі періоди.

Докладно про сам принцип донарахування індексації за минулі періоди див. у консультації «Індексація зарплати за минулі періоди: порядок дій». Але з плином часу та змінами трудового законодавства виникають нові проблеми та запитання. Їх вирішенню присвячена ця стаття.

На початку 2017 року поняття «мінімальна заробітна плата» (МЗП) було відкориговано. Зараз МЗП – це не лише оклад, а й деякі інші види нарахувань.

Індексація, по-перше, є складовою фонду додаткової зарплати згідно з пп. 2.2.7 Інструкції, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5 (далі – Інструкція № 5). По-друге, її не визначено як виплату, що не враховується в сумі МЗП, у ст. 31 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР. Тому сума індексації включається до розміру МЗП (також див. лист Мінсоцполітики від 13.02.17 р. № 317/0/101-17/282).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали