Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Делегуємо повноваження: зразки довіреностей від імені підприємства

01.10.2018 2000 0 1

У керівника підприємства (директора) – широке коло обов'язків. Але на практиці директор не завжди має можливість особисто виконати той або інший обов'язок. У такому разі він може делегувати свої повноваження (частину повноважень) іншій особі (особам) шляхом видачі довіреності.

Для довідки. Довіреність – це письмовий документ, виданий для представлення інтересів особи перед третіми особами (ч. 3 ст. 244 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Як правильно оформити цей документ у різних ситуаціях, ми розповімо нижче.

Директор представляє інтереси підприємства без довіреності в органах державної влади, місцевого самоврядування, інших організаціях, а також у відносинах з юрособами і фізособами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах і порядку, визначених установчими документами (ч. 5 ст. 65 Господарського кодексу).

При передачі тих або інших повноважень директора з представництва підприємства перед третіми особами необхідно оформити довіреність.

Директор може делегувати свої повноваження в обсязі, передбаченому у статуті підприємства. Якщо ж це питання не врегульоване статутом, тоді директор самостійно вирішує, які саме повноваження (частину повноважень) він делегує іншій особі (особам). У будь-якому випадку директор не може передати повноважень більше, ніж є у нього самого (ч. 3 ст. 92 ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали