• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Лікарняний листок видано за кордоном: чи є право на декретні в Україні?

Працівниця підприємства, громадянка України, тимчасово виїхала за кордон за сімейними обставинами і продовжує працювати на підприємстві в дистанційному доступі. У зв'язку з вагітністю та пологами вона отримала за кордоном лікарняний листок. Чи має право така співробітниця-надомниця на допомогу по вагітності та пологах в Україні?

Щоб відповісти на це запитання, треба розібратися з порядком оплати праці цієї працівниці та з'ясувати, чи відноситься вона до категорії застрахованих осіб. Для цього звернемося до Положення про умови праці надомників, затвердженого постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.08.81 р. № 275/17-99 (далі – Положення № 275). Зазначимо, що в Україні діють тільки ті його норми, які не суперечать нинішньому законодавству (див. лист Мінсоцполітики від 29.04.16 р. № 245/13/116-16, далі – Лист № 245).

Отже, згідно з Положенням № 275:

  • надомниками вважаються особи, які уклали з підприємством трудовий договір про виконання роботи вдома з матеріалів і з використанням знарядь та засобів праці, які виділяються підприємством або придбані за рахунок коштів підприємства (п. 1 розд. І);
  • на них поширюється законодавство про працю та соціальне страхування в порядку, установленому законодавством (п. 2 розд. І);
  • оплата праці надомників здійснюється, як правило, за відрядними розцінками за фактично виконану роботу або вироблену продукцію, що відповідає вимогам, які пред’являються до її якості (п. 13–17 розд. IV). Але не буде вважатися порушенням законодавства оплата праці надомників виходячи з відпрацьованого часу, якщо є можливість вести облік цього часу. Крім того, керівництво підприємства може заохочувати надомників у вигляді винагороди за підсумками роботи за певний період;
  • як і ті, хто працює на території підприємства, вони мають право на щорічні основну та додаткову відпустки (п. 18 розд. V).

Як роз'яснює Мінсоцполітики в Листі № 245, на підприємстві не ведеться табель обліку робочого часу надомників, праця яких оплачується за відрядними розцінками, оскільки надомники розподіляють робочий час на свій розсуд (абзац третій п. 16 розд. ІV Положення № 275). Якщо ж оплата їх праці прямо залежить від відпрацьованого часу, то табель на таких співробітників необхідно вести.

Висновок: працівники можуть бути прийняті або в подальшому переведені на надомну роботу, якщо умови її виконання та оплати не суперечать законодавству.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали