Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як переоформити та внести зміни до ліцензії на зберігання пального


У консультації розповімо, в яких випадках та за якою процедурою суб’єкт господарювання (далі – СГ) повинен вносити зміни до ліцензії на зберігання пального для власних потреб (далі – ліцензія).


Запитання – відповіді

У який строк треба подати документи для внесення змін до ліцензії?

Тривалий час із початку запровадження ліцензування обігу пального питання внесення змін до ліцензій залишалося колізійним. Чи обов’язково повідомляти про це податкову, в який строк, за якою процедурою? Усе це віддавалось на розсуд підприємств, адже на той час у профільному Законі від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) був лише один пункт, який регулював це питання.

Цікаво, що тоді навіть ДПС мало різні думки щодо цього в різні періоди.

Так, наприклад, в ІПК від 09.09.2020 № 3786/ІПК/99-00-09-03-03-06 податківці зазначали, що інформування органів ДПС про збільшення загального об’єму використовуваних ємностей чинним законодавством не передбачено, але товариство повинне мати всі дозвільні документи на зазначені ємності.

Водночас більш пізні роз’яснення із цього питання кажуть протилежне: за потреби зміни місткості резервуарів (кількості літрів) до органу ліцензування потрібно подати заяву про переоформлення ліцензії із зазначенням місткості резервуарів, які будуть використовуватися для зберігання пального (ІПК ДПС від 17.03.2021 № 985/ІПК/99-00-09-03-02-06).

З 01.01.2022 нова редакція ч. 51 ст. 15 Закону № 481 прямо зобов’язує СГ подати таку заяву в місячний строк із дня внесення таких змін.

Зверніть увагу! Згідно зі ст. 15 Закону № 481 невиконання цього обов’язку тягне за собою анулювання ліцензії (що нерідко траплялось під час воєнного стану).

Якими є наслідки анулювання ліцензії ДПС?

Для багатьох анулювання ліцензії не сприймається як захід відповідальності, адже отримати нову ліцензію для власних потреб не є проблемою.

Однак слід пам’ятати, що строк видачі ліцензії після подання заяви – 20 календарних днів. До того ж на час воєнного стану цей строк продовжено. Тому, якщо підприємство потребує щоденного використання пального, йому буде складно обійтися без ліцензії в період, поки воно не отримає нову.

Якщо ж ви ще й не встигнете списати наявне пальне до дня, коли ліцензія буде анульована (на практиці це десятий день після складання акта перевірки – закінчення строку оскарження), або придбаєте нове пальне, то вас на законних підставах можуть оштрафувати на 500 000 грн (ст. 17 Закону № 481).

Резюмуємо. З 01.01.2022 кожний ліцензіат зобов’язаний повідомляти податкову службу про зміни, які відбулися на його підприємстві та відображені в даних, зазначених у ліцензії. Ідеться про такі відомості:

  • найменування СГ;
  • адреса місцезнаходження СГ;
  • адреса місця зберігання пального;
  • об’єм ємностей, які використовуються для зберігання пального.

Майте на увазі! Якщо зміни пов’язані з реорганізацією СГ чи зміною типу акціонерного товариства, тоді переоформити ліцензію неможливо і слід отримати нову. Аналогічна ситуація виникає в разі зміни місця зберігання пального (тобто об’єкт переноситься на іншу адресу), що також позбавляє можливості внести зміни до чинної ліцензії.

Які документи має подати СГ для внесення змін до ліцензії?

Що стосується самої процедури внесення змін, то законодавство не зобов’язує ліцензіатів подавати до контролюючого органу жодних інших документів, окрім заяви. Однак, за можливості, ми все ж радимо подавати такі докази, зважаючи на перевірки контролюючими органами своєчасності подання заяви до моменту переоформлення ліцензії (чи не пропущено місячний строк з моменту зміни відомостей).

Розглянемо в таблиці порядок унесення змін до ліцензії в різних випадках.

Що змінюється?

Суть змін

Підтвердний документ

Додаткові дії

1

2

3

4

Найменування компанії

Ідеться про власну назву компанії.

У разі зміни організаційно-правової форми (реорганізація) унесення змін до ліцензії неможливе

Виписка з ЄДР

Внесення змін до ЄДР

Адреса місцезнаходження компанії

Зміна ліцензії можлива як у разі зміни фактичного місцезнаходження, так і в разі зміни назви окремих одиниць (району, населеного пункту, вулиці)

Виписка з ЄДР

Внесення змін до ЄДР

Адреса місця зберігання

Ідеться лише про зміну назви окремих одиниць (району, населеного пункту, вулиці) у разі їх перейменування (декомунізація, укрупнення районів тощо).

Якщо змінюється фактичне місце зберігання пального, то переоформлення ліцензії неможливе

Не обов’язковий

Внесення змін
до форми
№ 20-ОПП

(протягом 10 робочих днів,
далі – р. д.)

Об’єм ємностей для пального

Виключення резервуара

Документ про
відчуження/зміну
призначення резервуара

Внесення змін
до форми № 20-ОПП
(протягом 10 р. д.)
із кодом «3» або «6»

Додавання резервуара

Документ про
придбання/оренду
резервуара

Подання форми
№ 20-ОПП
(протягом 10 р. д.)
із кодом «1»

Виправлення помилки, зміна об’єму ємності в процесі експлуатації

Документ про
повірку/градуювання
резервуара

Внесення змін
до форми № 20-ОПП
(протягом 10 р. д.)
із кодом «3»

Заява з підтвердними документами подається до органу ДПС, яке видало ліцензію на право зберігання пального. Законодавство не встановлює типової форми такої заяви, отже, її форма може бути довільною.

До заяви слід додати оригінал ліцензії, до якої вносяться зміни. Тому подавати документи на переоформлення ліцензії можна лише в паперовій (а не електронній) формі – особисто чи поштою.

Згідно зі ст. 15 Закону № 481 заява має бути розглянута протягом 3 р. д., однак, з огляду на воєнний стан та призупинення строків надання адміністративних послуг, на практиці цей строк займає до 20 календарних днів.

Після переоформлення (внесення змін) ліцензії платнику видається ліцензія з новою датою реєстрації та актуальними відомостями. При цьому строк її дії не зупиняється.

Таким чином, рекомендуємо усім підприємствам перевірити актуальність даних, зазначених у їхніх ліцензіях, та, якщо треба внести зміни, звернутися до ДПС.

Порядок унесення змін до ліцензії.doc
Завантажити
Коментарі до матеріалу
Статті за темою
02.06.2025
Припинення дії ліцензії на зберігання пального, роздрібну торгівлю алкоголем і тютюновими виробами: підстави та порядок оскарження
У статті розповімо, в якому порядку та за яких умов орган ДПС може припинити дію ліцензій на зберігання пального, роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Орган ДПС може ухвалити рішення про припинення дії ліцензії на зберігання пального, роздрібну торгівлю алкогольними напоям...
Популярне
27.06.2025
Тракторист-машиніст в сільському господарстві: як правильно прописати посаду?
У штатному розписі сільськогосподарського підприємства є посада «тракторист-машиніст». Відповідний запис зроблено у трудовій книжці працівника. Чи є правильною ця назва і чи матиме працівник право на пільгову пенсію? А як бути, якщо працівник, у трудовій книжці якого зроблено неточний з...
27.06.2025
Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків
В даній консультації розглянемо, якими чином агропідприємтва можуть заправляти техніку підрядників,  щоб такі дії не визнали реалізацією пального. Досить часто для виконання тих або інших сільськогосподарських робіт агропідприємства вимушені залучати до роботи підрядників. Згідно із Цивільним к...
27.05.2025
На підприємстві змінився директор: 7 запитань із практики
У статті розглянуто питання, що виникають у підприємства у разі зміни директора. Запитання стосуються оформлення трудових відносин, реєстрації зміни директора в ЄДР, інформування податкового органу, контрагентів та оформлення електронного підпису. Акценти цієї статті: Чи потрібно реєструвати інфо...
Нове
30.06.2025
Проведення позапланової перевірки у зв’язку з вимогою платника податків про перегляд результатів перевірки
У статті розглянемо, коли орган ДПС зобов’язаний призначити позапланову перевірку на вимогу платника податків. Якщо платник податків не згоден із результатами перевірки через те, що податківці під час перевірки не дослідили всі наявні обставини, він має право подати скаргу про перегляд результ...
25.06.2025
Оплату за внутрішнім договором отримано в інвалюті: яка відповідальність загрожує підприємству?
У статті розглянуто, чи можуть платежі за внутрішнім договором здійснюватися в іноземній валюті та чи є відповідальність за такі розрахунки. Підприємство виконує будівельні роботи за договором підряду. Договір укладено з резидентом України – фізособою, будівельні роботи провадяться на територі...
11.06.2025
Адміністративний арешт майна платника податків: підстави та порядок накладення
У статті розглянемо, в яких випадках органи ДПС можуть накласти адміністративний арешт на платника податків. Адміністративний арешт майна платника податків є винятковим інструментом забезпечення виконання податкових зобов’язань цим платником. Застосувати арешт можна лише за наявності передбаче...
Кращі матеріали
Центр сповіщень