• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

До якої групи основних засобів включити автопричіп?

Юлія Гужел

15.03.2018 619 0 1

Підприємство придбало автопричіп для вантажної машини за 80 000 грн. У якій групі основних засобів (далі – ОЗ) його обліковувати? Який строк корисної експлуатації встановити?

Класифікація ОЗ за групами дається в п. 5.1 П(С)БО 7 «Основні засоби». Однак у стандарті не наведено приклади об'єктів, що входять до тієї або іншої групи. Також там немає пояснень до термінології.

Інформацію про те, які об'єкти відносяться до тієї або іншої групи, можна знайти в нормативних документах, виданих різними профільними держорганами. Наприклад, термін «споруди» (третя група ОЗ) розкрито в Держкласифікаторі будівель і споруд ДК 018-2000 (затверджений Держстандартом). А що таке виробничий інвентар (включається до шостої групи ОЗ), пояснюється, наприклад, у Положенні про громадське майно (основні засоби) споживчої кооперації України (затверджене Центральною спілкою споживчих товариств України 03.06.03 р.).

Тобто інформацію про приналежність будь-якого об'єкта до певної групи ОЗ доводиться збирати по крупинках із багатьох нормативних документів.

Ми часто рекомендуємо користуватися також і Класифікацією ОЗ ДК 013-97, затвердженою наказом Держстандарту від 19.08.97 р. № 507. Зазвичай, у ній не завжди можна знайти назву необхідного об'єкта ОЗ, і вона дещо застаріла. Але зате в ній наведено найбільш повний перелік різних об'єктів – і можна визначити, до якої групи ОЗ відноситься той або інший об'єкт.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали