• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Статутний капітал не сформовано протягом року з моменту держреєстрації ТОВ: чи передбачено відповідальність?


Після закінчення року з моменту держреєстрації ТОВ статутний капітал (далі – СК) так і не був сформований (учасники не зробили повністю свої внески). Якими можуть бути наслідки для товариства? Чи передбачено відповідальність для учасників товариства в цьому випадку?


Згідно зі ст. 52 Закону від 19.09.91 р. № 1576-XII (далі – Закон № 1576) СК ТОВ необхідно повністю сформувати до закінчення першого року з моменту держреєстрації

Якщо ж учасники до закінчення першого року з дня держреєстрації товариства не зробили або не повністю зробили свої внески, товариство повинне провести загальні збори і прийняти одне з таких рішень (ст. 144 Цивільного кодексу, ст. 52 Закону № 1576):

  • або про виключення зі складу товариства тих учасників, які не зробили (не повністю зробили) свої внески і про визначення порядку перерозподілу часток у СК,
  • або про зменшення СК і про визначення порядку перерозподілу часток у СК,
  • або про ліквідацію товариства.

Завважимо, що до компетенції податкового органу або суб'єкта держреєстрації не належить контроль за дотриманням строків формування СК. Цей контроль здійснюють самі учасники товариства.

З приводу відповідальності самих учасників. Раніше ст. 52 Закону № 1576 передбачала застосування пені до недбайливих учасників товариства (учасник товариства мав заплатити за час прострочення 10 відсотків річних із невнесеної суми на користь товариства). Проте на сьогодні цю норму скасовано. Але у статуті товариства можна передбачити застосування пені (установити її розмір) або штрафу за нездійснення учасником внесків до застереженого строку.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Статутний капітал не сформовано протягом року з моменту держреєстрації ТОВ: чи передбачено відповідальність?