• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ТТН: відповідаємо на запитання

01.10.2018 1934 0 1

Розглянемо деякі запитання, які виникли на практиці при оформленні товарно-транспортноъ накладної (далі – ТТН). Детальніше з порядком оформлення ТТН і наочними зразками її заповнення ви можете ознайомитися в добірці «ТТН як підтвердження реальності перевезення (правила та зразки заповнення)».

Чи потрібно завіряти ТТН печаткою?

У Правилах перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу від 14.10.97 р. № 363 (далі – Правила № 363) наразі немає обов'язкової вимоги про проставляння на ТТН печатки вантажовідправника, перевізника і вантажоотримувача.

Зверніть увагу! Наказом Мінінфраструктури від 10.08.18 р. № 368 «Про внесення змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспротом по території України» унесені зміни до Правил № 363: з тексту Правил взагалі забирається згадка про печатку. Зміни до Правил № 363 набудуть чинності з моменту їх опублікування.

Чи вважається ТТН неправильно заповненою, якщо як відповідальна особа вантажовідправника зазначений комірник або інша відповідальна особа, а не бухгалтер, як того вимагає типова форма ТТН?

Ні, це не порушення. Типова форма ТТН наведена в додатку 7 до Правил № 363, і в ній, дійсно, як особа, відповідальна за відпускання вантажу, зазначений бухгалтер.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали