• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Транспортні витрати при кур'єрській доставці: чи потрібна ТТН?

28.08.2018 574 0 0

ТТН як підтвердження реальності перевезення (правила та зразки заповнення)

Акцент цієї статті: багато кур'єрських служб доставки є операторами поштового зв'язку, тому дія Правил № 363 на них не поширюється. Зокрема, вони можуть не оформляти ТТН. Тоді якими ж документами замовник зможе підтвердити свої витрати?

Перевезення товарів кур'єрськими службами доставки (такими як «Нова пошта», «Ін Тайм», «Міст експрес» тощо) має свої особливості. Вони стосуються у тому числі і документального оформлення.

Завважимо, що найчастіше кур'єрські служби доставляють товари в межах України автомобільним транспортом. Але вид транспорту кожна кур'єрська служба може вибрати самостійно, виходячи з віддаленості отримувача вантажу (це може бути й літак).

Як ви пам'ятаєте, перевезення вантажів по Україні автотранспортом повинні здійснюватися згідно з Правилами № 363. А єдиним для всіх учасників транспортного процесу (вантажовідправника, експедитора, перевізника і вантажоотримувача) документом, призначеним для списання ТМЦ, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного і бухгалтерського обліку, є товарно-транспортна накладна (далі – ТТН). Про необхідність її наявності у перевізника свідчить і Перелік № 207.

Проте Правила № 363 поширюються не на всі види перевезень. Зокрема, вони не регламентують перевезення небезпечних, великогабаритних вантажів, пошти і перевезення вантажів у міжнародному сполученні.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали