Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Вартість чистих активів знизилася: які наслідки?

25.12.2019 776 0 1

Акценти статті:

  • як розрахувати величину чистих активів;
  • які законодавчі обмеження встановлено для АТ та ТОВ при зниженні їх чистих активів нижче за певний рівень;
  • як можна збільшити величину чистих активів.

Чисті активи (іншими словами – власний капітал) – це важливий показник для будь-якого підприємства як з економічної, так і з правової точки зору. Для нормального функціонування підприємства необхідно, щоб цей показник:

  • дорівнював або перевищував суму зобов'язань підприємства – таке співвідношення означатиме, що 50 % або більше активів підприємства фінансуються за рахунок власного капіталу, а значить підприємство можна вважати фінансово стійким;
  • дорівнював або перевищував суму необоротних активів підприємства – тут важливо стежити за тим, щоб найменш ліквідні активи підприємства повністю фінансувалися за рахунок власного капіталу, а позиковий капітал (отримані позики, банківські кредити, кредиторська заборгованість перед постачальниками тощо) повністю покривався оборотними активами. Інакше можливі проблеми з ліквідністю та обслуговуванням зобов'язань підприємства перед контрагентами.

Розуміючи економічну важливість показника чистих активів для стабільності функціонування підприємства, законодавець передбачив ряд норм, що обмежують діяльність господарських товариств у разі зниження величини їх чистих активів нижче певного рівня (аж до вимоги про ліквідацію товариства).

Тому величину чистих активів потрібно постійно контролювати і не допускати її зниження. Як саме це робити – ви дізнаєтеся з відповідей на запитання. А почнемо з головного:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали