• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Складання ПН філією

11.12.2018 3061 0 2


Заповнення ПН/РК на всі випадки життя


Особливості заповнення ПН:

  • зазначається номер філії;
  • зазначається ІПН і податковий номер головного підприємства (далі – ГП).

Нагадаємо, що філія не є самостійним платником ПДВ, оскільки не підпадає під визначення особи з пп. 14.1.139 ПК. Тобто платником ПДВ є юрособа, до складу якої входить філія. Проте якщо філія самостійно поставляє товари (послуги) і проводить розрахунки з покупцями, то юрособа може делегувати такій філії право складати ПН. Із цією метою юрособа присвоює філії окремий код (номер, шифр), про що повідомляє орган ДФС за місцем своєї ПДВ-реєстрації.

Майте на увазі! У формі ПН для номера філії передбачено чотири клітинки, тому не потрібно присвоювати філії номер, що має більше 4 цифр.

Повідомлення (за формою додатка 2 до Порядку № 21) подається разом із декларацією за перший звітний період року, а в разі змін у переліку філій – ще і з декларацією за звітний період, у якому відбулися такі зміни (п. 9 розд. III Порядку № 21). Докладніше про облік ПДВ у філіях див. «ПДВ-облік у філій».

Особливості заповнення ПН

Філія може сама виписувати ПН покупцям при продажу товарів (послуг). Крім того, постачальники можуть виписувати ПН філії – при постачанні їй товарів (послуг). В обох випадках, оскільки платником ПДВ є юрособа (далі – ГП), у ПН (у графі для постачальника або покупця – залежно від того, ким є філія) зазначається (п. 1, 7 Порядку № 1307):

  • у рядку «Постачальник (продавець)» або в рядку «Покупець (одержувач)» – найменування ГП, а через кому – найменування філії;
  • рядку «Номер філії» – номер, присвоєний філії юрособою;
  • рядку «ІПН постачальника (продавця)» або рядку «ІПН покупця (одержувача)» – ІПН ГП;
  • рядку «Податковий номер платника ПДВ або серія (за наявності) і номер паспорта» – податковий номер ГП.

На замітку! Якщо ПН складає ГП (за своїми операціями або за операціями філії), то в такій ПН не зазначається номер філії. При цьому нулі, прочерки та інші символи в полі, передбаченому для номера філії, не проставляються (п. 7 Порядку № 1307).

Приклад
Філія «Дитячий куточок» (номер філії – 7) підприємства – ТОВ «Дитячий світ» (ІПН 141414141414, код ЄДРПОУ 12365478) 05.12.18 р. відвантажила покупцеві – ТОВ «Ігротека» (ІПН 161616161616, код ЄДРПОУ 22222222) гральні набори українського виробництва в кількості 15 шт. вартістю 1 200 грн. (у т. ч. ПДВ – 200 грн.) за один набір (код УКТЗЕД умовний – 4444). Загальна вартість відвантаженого товару – 18 000 грн. (у т. ч. ПДВ – 3 000 грн.).

На підставі наявних даних заповнимо ПН (див. фрагмент).

1 из 1

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали