• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Собівартість продукції (товарів, робіт, послуг)

12.11.2018 1792 0 2

Усе про облік доходів і витрат

Розрахунок собівартості дозволяє проаналізувати рівень ефективності виробництва. У консультації розглянемо види собівартості та правила її калькулювання.

Собівартість продукції (робіт, послуг) – це виражені в грошовій формі витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) та її реалізацію. Собівартість продукції (робіт, послуг) визначається згідно з П(С)БО 16, а собівартість товарів – згідно з п. 9 П(С)БО 9 (п. 10 П(С)БО 16).

Залежно від джерел даних, використовуваних для розрахунку собівартості, при плануванні, зокрема, розрізняють планову, нормативну та фактичну собівартість. Розглянемо докладніше ці види собівартості.

Планова собівартість являє собою прогнозне значення граничної величини затрат на виробництво окремих видів продукції (робіт, послуг), розрахованої на основі прогресивних, економічно обґрунтованих норм і нормативів на планований період (квартал або рік). Різновидом планової собівартості є кошторисна собівартість, яку визначають на разові (індивідуальні) вироби або роботи.

Нормативна собівартість визначається за допомогою нормативних значень. Її величина відображає рівень витрат за нормами на момент розрахунку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали