Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ремонти та поліпшення основних засобів: основні поняття

12.06.2019 820 0 0

Ремонти та поліпшення від А до Я

Основні засоби (далі – ОЗ) рано чи пізно доводиться ремонтувати – така практика. Бухгалтер повинен заздалегідь знати, як класифікуються ремонти ОЗ із позиції їх відображення в бухгалтерському обліку. Тоді в потрібний момент у нього буде чітке уявлення про те, які документи будуть потрібні, якими проведеннями та в якому періоді відображати понесені витрати. Про те, як на підставі національних стандартів бухобліку класифікувати ремонти ОЗ, розповімо в цій консультації.

На практиці ремонт об'єктів ОЗ може бути дрібним, великим, із заміною ключових вузлів об'єкта. При цьому заміна вузлів може приводити до вдосконалення об'єкта, із підвищенням його економічної віддачі (тобто коли можна отримати більше економічних вигід). Тобто треба розрізняти ремонти та поліпшення об'єктів ОЗ. Зупинимося на цьому детальніше.

Під поточним розуміється ремонт, який здійснюється для забезпечення або відновлення працездатності об'єкта та полягає в заміні та/або відновленні окремих його частин.

Капітальним є ремонт, виконуваний для відновлення справності та повного або близького до повного відновлення ресурсу та характеристик об'єкта із заміною або відновленням його частин, включаючи основні.

Технічне обслуговування (далі – ТО) – це комплекс робіт, виконуваних насамперед з метою підтримання об'єкта в робочому стані та відповідно до його експлуатаційних документів. Тобто ТО деякого обладнання може бути передбачене як інструкцією з експлуатації, так і законодавчими актами (наприклад, якщо робота з обладнанням може призвести до травм людей у випадку його несправності).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали