Реєстр екземплярів РРО: наслідки для суб’єкта господарювання
З 19 квітня поточного року набув чинності Порядок ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій, затверджений наказом Мінфіну від 13.02.19 р. № 64 (далі – Порядок № 64). Як позначається це на реєстрації та застосуванні РРО, читайте в нашому матеріалі.
Рік тому автор цієї статті, очікуючи в аеропорту на посадку в літак, випадково познайомився та розговорився з однією пасажиркою. Виявилось, що в минулому вона працювала в податковій інспекції та перевіряла касову дисципліну, включаючи застосування РРО. Так от, багаторічний досвід податківця позначився на тому, що й зараз, заходячи в торгову точку, вона прислухається до звуку роботи РРО. І за звуком може точно визначити, передає такий реєстратор контрольно-звітну інформацію до органів ДФС в електронному вигляді чи ні. Адже вимога про подання до цих органів дротовими або бездротовими каналами зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, що містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО або в пам'яті модемів, які до них приєднані, міститься в абзаці другому п. 7 ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (у редакції Закону від 01.06.2000 р. № 1776-III).
Причому, як зазначила моя співрозмовниця – колишній податківець, зловживають таким порушенням супермаркети на окремій тютюновій касі. І дійсно, на першому місці рейтингу продажів за «неіснуючими» чеками (відсутніми в базі фіскальних чеків «Е-реестр») – група товарів «Тютюнові вироби» з часткою 40 %, на другому – «Паливні матеріали» (26,3 %), на третьому – «Техніка» (15,4 %). Найменше відсутніх фіскальних чеків в базі «Е-реестр» за групою товарів «Алкоголь» (10 %). Такими є дані спільного дослідження Київського національного торговельно-економічного університету (КНТЕУ), Consumer Assembly of Ukraine та Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів» (див. «Понад чверть топлива продається за фальшивими чеками – дослідження»).
Причини, з яких ці чеки не потрапляють до бази, різні. Це може бути намір продавця, який замість РРО поставив «кишеньковий» принтер, що симулює роботу реєстратора. Можуть бути й такі ситуації, коли інформація з РРО «по дорозі» до ДФС десь втрачається.
Нагадаємо, що ще з 26 червня минулого року запрацювали зміни до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 12.05.04 р. № 601. І завдяки цим змінам зазначений Порядок було доповнено окремим розділом «Ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій» (п. 58, 59).
Такий реєстр ведеться з метою узагальнення, зберігання та надання достовірної інформації стосовно моделей (модифікацій), конструкторсько-технологічної та програмної документації реєстраторів, які дозволено для застосування у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг та включено до Держреєстру РРО (на сьогодні діє Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затверджений наказом ДФС від 26.03.19 р. № 247).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року