Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Витрати з податку на прибуток

12.11.2018 1593 0 2

Усе про облік доходів і витрат

Стандарти бухгалтерського обліку зобов'язують підприємства при складанні фінансової звітності розраховувати відстрочені податки на прибуток. Ідеться про тимчасові податкові різниці, відстрочені податкові активи (далі – ВПА), відстрочені податкові зобов'язання (далі – ВПЗ) і витрати з податку на прибуток згідно з П(С)БО 17. У консультації розглянемо, для кого ця вимога є обов'язковою, за якими правилами розраховувати тимчасові податкові різниці, і наведемо зразки їх розрахунку.

Починаючи з 2015 року правила розрахунку податку на прибуток підприємств зазнали істотних змін. Зближення бухгалтерського та податкового обліку зменшило кількість податкових різниць, але повністю їх уникнути вдасться далеко не всім підприємствам.

Відповідно до п. 3 П(С)БО 17 під витратами/доходами з податку на прибуток розуміється загальна сума витрат/доходів із податку на прибуток, який складається з поточного податку на прибуток з урахуванням ВПЗ та ВПА за тимчасовими податковими різницями. Такі витрати/доходи відображаються в рядку 2300 форми № 2 «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)».

При складанні фінзвітності за 2018 рік для визначення тимчасових податкових різниць і витрат із податку на прибуток платники цього податку застосовують загальні норми П(С)БО 17.

Хто не застосовує П(С)БО 17?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали