Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Витрати від списання дебіторської заборгованості

12.11.2018 1262 0 2

Усе про облік доходів і витрат

У консультації розглянемо особливості визнання в податковому обліку витрат, що виникають при списанні дебіторської заборгованості.

За правилами П(С)БО 10 дебіторська заборгованість може бути списана на витрати, коли отримає статус сумнівної або безнадійної.

Сумнівною заборгованістю (сумнівним боргом) уважається поточна дебіторська заборгованість, у відношенні якої існує невпевненість у її погашенні боржником (п. 4 П(С)БО 10). На суму такої заборгованості в обліку повинен формуватися резерв сумнівних боргів (далі – РСБ). А загальна сума поточної дебіторської заборгованості повинна відображатися в балансі підприємства за чистою реалізаційною вартістю, тобто за вирахуванням РСБ (п. 7 П(С)БО 10). Не створювати такий резерв можуть тільки підприємства, що складають Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (п. 8 П(С)БО 25).

РСБ створюється тільки під ту заборгованість, яка одночасно відповідає трьом умовам:

  • є поточною заборгованістю;
  • є фінансовим активом. Тобто підприємство очікує отримати від дебітора кошти або інструменти власного капіталу, зокрема акції, частки і т. п. (п. 4 П(С)БО 13);
  • не є набутою заборгованістю (наприклад, отриманою за договором відступлення права вимоги) або заборгованістю, призначеною для продажу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали