• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інші доходи

12.11.2018 528 0 0

Усе про облік доходів і витрат

Для відображення в бухгалтерському обліку інших доходів Інструкцією № 291 передбачено рахунок 74. У консультації в розрізі субрахунків до цього рахунка розглянемо, які доходи включаються до складу інших та які особливості їх відображення в обліку.

На цьому субрахунку підприємства узагальнюють інформацію про доходи від зміни балансової вартості фінансових інструментів, які оцінюються за справедливою вартістю (за винятком тих підприємств, основною діяльністю яких є торгівля цінними паперами).

Нагадаємо, фінансовим інструментом є контракт, який одночасно приводить до виникнення (збільшенню) фінансового активу в одного підприємства та фінансового зобов'язання або інструмента власного капіталу в іншого (п. 4 П(С)БО 13). Наприклад, до фінансових інструментів можна віднести акції, депозитні сертифікати, ф'ючерси, опціони.

У складі інших доходів відображається дохід від збільшення балансової вартості фінансових інструментів, які не є об'єктом хеджування (п. 32 П(С)БО 13).

На замітку! Об’єкти хеджування – це активи, зобов’язання або майбутні операції, які створюють для підприємства ризик зміни справедливої вартості або грошових потоків, пов’язаних із майбутньою операцією.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали