• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Приєднання та злиття: облік

У консультації розглянемо особливості обліку у випадку реорганізації підприємств шляхом приєднання та злиття, а також порядок передачі податкового кредиту та від’ємного значення в системі електронного адміністрування ПДВ від реорганізовуваного підприємства до правонаступника.

Приєднання

Реорганізація шляхом приєднання не приводить до появи нової юридичної особи. У цьому випадку підприємство, приєднуючи до себе інші підприємства, отримує майно, права та обов'язки цих підприємств. При цьому підприємство-правонаступник продовжує свою господарську діяльність, а інші втрачають самостійність і припиняються як юрособи.

Даний вид реорганізації за своєю суттю схожий на купівлю підприємства. Однак реорганізація шляхом приєднання, з точки зору оподаткування, більш вигідна, ніж купівля, оскільки операція з передачі активів не супроводжується нарахуванням податкових зобов'язань із ПДВ і податку на прибуток.

Коли вигідно використовувати приєднання?

Це вигідно, якщо, наприклад, якесь підприємство володіє цінними активами, торговельними марками, ліцензіями. Після його приєднання до іншого підприємства, яке стає основним, такі активи і права дістаються останньому в результаті придбання корпоративних прав.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали