• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Посередницькі послуги в Україні

15.08.2018 1078 0 1

У консультації розглянемо специфіку бухгалтерського та податкового обліку посередницьких послуг у рамках договору комісії, які надаються на території України. Нагадаємо, за договором комісії посередник (комісіонер) учиняє за дорученням комітента правочини від свого імені, але за рахунок комітента. За свої послуги посередника комісіонер отримує плату у вигляді винагороди.

Бухгалтерський облік. Товар, який придбаває комісіонер, обліковується комітентом на рахунку 28 «Товари». Сума винагороди комісіонера, а також додаткові витрати, які здійснювалися ним для виконання умов правочину, включаються до первісної вартості товару (п. 9 П(С)БО 9).

Податок на прибуток. Облік із цього податку ведеться за правилами бухгалтерського обліку. Коригування фінрезультату нормами ПК не передбачені.

ПДВ. У комітента виникає податковий кредит на дату першої події: перерахування грошей комісіонеру для придбання товару або отримання товару від комісіонера (п. 189, 198.2 ПК).

Також у комітента виникає податковий кредит на дату виплати комісійної винагороди або підписання документа, що підтверджує надання послуги, наприклад, акта, – залежно від того, яка подія відбулася раніше.

Підставою для відображення податкового кредиту комітентом є податкова накладна (далі – ПН), отримана від комісіонера, зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Якщо комісіонер – неплатник ПДВ, комітент втрачає право на податковий кредит (як за товаром, так і за винагородою).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали