• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи подається копія договору оренди приміщення разом з декларацією з землі?

08.10.2018 113 0 1

Через що виник конфлікт: підприємство має у власності декілька складських будівель, розташованих на земельній ділянці, яка належить йому на праві власності. Одну з будівель підприємство здає в оренду. Інспектор ДФС вимагає, щоб підприємство подало до податкового органу копію договору про здачу цієї будівлі в оренду для розрахунку земельного податку. Чи правомірні вимоги інспектора?

Як учинити підприємству: у підприємства немає законодавчих підстав подавати копію договору оренди в орган ДФС разом із декларацією із плати за землю. Такий договір підприємство подасть контролюючому органу у випадку перевірки. Крім того, інформацію про здані в оренду приміщення підприємство вкаже у формі № 20-ОПП, яка подається до органів ДФС при укладенні договорів оренди.

У Податковому кодексі (далі – ПК) є п. 287.7. І в ньому сказано, що в разі здачі в оренду земельних ділянок, окремих будівель і споруд або їх частин власниками та землекористувачами земельний податок за здані в оренду площі сплачується з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель або їх частин.

Тобто можуть бути нюанси: коли, наприклад, до моменту здачі приміщень в оренду податок на землю не сплачується зовсім (при отриманні права на пільгу) або ж сплачується в меншій сумі.

Зверніть увагу! У цивільному законодавстві передбачено, що одночасно із правом наймання будівлі до наймача переходить право користування земельною ділянкою, на якій будівля знаходиться, і земельною ділянкою, що прилягає до цієї будівлі (ст. 796 Цивільного кодексу, далі – ЦК). Тобто орендар будівлі/частини будівлі на повному праві може користуватися земельною ділянкою, яка розташована під будівлею і прилягає до неї.

Норми ЦК не вимагають указувати в договорі оренди будівлі площу земельної ділянки, якою буде користуватися орендар. Але якщо такого застереження в договорі не буде, тоді орендар має право на користування всією земельною ділянкою, якою володіє орендодавець (ч. 2 ст 796 ЦК). Тому, як правило, юридичні консультанти рекомендують у таких договорах указувати площу земельної ділянки під будівлею (приміщенням у будівлі, частиною будівлі) і прилеглу до нього територію, якою орендар може користуватися.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали