Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перевезення по Україні: облік

14.08.2018 1039 0 5

У консультації розглянемо порядок документального оформлення, а також особливості відображення в обліку замовника та перевізника транспортних послуг.

При наданні послуг із перевезення оформляються такі документи:

1. ТТН – єдиний юридичний документ для всіх учасників транспортного процесу, який служить підставою для списання та оприбуткування ТМЦ, обліку їх переміщення, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи (розд. 1 Правил № 363). При здійсненні вантажоперевезень на договірній основі складання ТТН та її наявність у водія є обов'язковою (п. 11.1 Правил № 363, Перелік № 207).

Форму ТТН (типова форма № 1-ТН) наведено в додатку 7 до Правил № 363. Однак суб'єкт господарювання може застосовувати як типову, так і самостійно розроблену форму. У другому випадку форма повинна містити всі обов'язкові реквізити, передбачені п. 11.1 Правил № 363:

  • назва документа;
  • дата та місце його складання;
  • найменування (П. І. Б.) перевізника та/або експедитора, замовника, відправника вантажу, вантажоотримувача;
  • найменування та кількість вантажу, його основні характеристики й ознаки, що дозволяють однозначно ідентифікувати вантаж;
  • дані про автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер);
  • дані про причіп (напівпричіп) (марка, модель, тип, реєстраційний номер);
  • пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підпису відповідальних осіб відправника вантажу, вантажоотримувача, водія та/або експедитора.

Зазначимо, що ДФС не заперечує проти самостійно виготовлених бланків ТТН (Лист від 15.01.16 р. № 621/6/99-99-19-02-02-15).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали