• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Овердрафт: бухоблік та оподаткування

У консультації розглянемо, що таке овердрафт і як його відображати в бухгалтерському та податковому обліку.

Овердрафт (від англ. overdraft – перевитрата) являє собою один із видів короткострокового банківського кредиту з метою поповнення обігових коштів. При цьому банк кредитує клієнта, коли залишку грошей на його поточному рахунку не вистачає для платежу.

Тобто при овердрафті позичальник може проводити необхідні платежі з поточного рахунка, навіть якщо їх сума перевищує залишок на рахунку. Достатньо подати до банку звичайне платіжне доручення на повну суму платежу, і банк перерахує суму, якої не вистачає, контрагенту підприємства за рахунок своїх коштів. Але в сумі, яка не перевищує ліміту, установленого кредитним договором.

Зазначимо, що оплата за платіжними документами здійснюється банком в автоматичному режимі. Позичальнику не потрібно щораз звертатися до банку із письмовим проханням видати кредит (як це зазвичай робиться за поновлюваними кредитними лініями).

Відповідно, погашення овердрафту та процентів за користування овердрафтом також здійснюється банком в автоматичному режимі – за рахунок щоденних надходжень на поточний рахунок позичальника, без платіжних доручень позичальника.

Зверніть увагу: ліміт овердрафту переглядається банком щомісяця і залежить від надходжень на поточний рахунок позичальника за попередній місяць. При цьому до розрахунку беруться тільки надходження від господарської діяльності у вигляді виручки від реалізації або надання послуг. Перекидання з інших рахунків позичальника або разові зарахування (фінансова допомога, поповнення статутного капіталу, повернення передоплати і т. д.) у розрахунку ліміту не беруть участі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали