Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відкриття ринку землі: як готуватися та що передбачити в договорі оренди

22.01.2020 731 0 0

Нововведення законодавства – 2020: довідник бухгалтера

У консультації розглянемо, які права має орендар у разі продажу орендованої земельної ділянки, чи то ділянки, яку наразі можна відчужувати, чи то сільгоспділянки після зняття мораторію, та які умови варто вказати в договорі для більшої надійності.

Останнім часом із порядку денного не сходить тема відкриття ринку землі. Вона є актуальною як для сільськогосподарських, так і для інших підприємств, адже дозвіл на продаж підмораторних сільгоспземель вплине на ринок у цілому. Спори про відкриття ринку землі торік не закінчилися, тому стверджувати що Верховна Рада запровадить ринок у 2020 році важко.

Найперспективнішим законопроєктом, яким передбачається відкриття ринку землі, є законопроєкт від 10.10.19 р. № 2178-10 (далі – Проєкт № 2178). Його прийнято в першому читанні, але станом на 14.01.20 р. так і не розглянуто в другому читанні. Згідно із цим документом відкриття ринку планується з 01.10.20 р. За орендарем залишається переважне право купівлі сільгоспземлі за умови сплати ціни, яку пропонує власник до продажу.

Утім, є велика ймовірність, що питання відкриття ринку землі продовжать розглядати цього року. Адже 20 грудня був останній день пленарних засідань Верховної Ради у 2019 році, на яких депутати голосують за ті чи інші рішення. Цього року пленарні засідання розпочнуться із 14 січня.

На нашу думку, Проєкт № 2178 не встигли розглянути через те, що чимало депутатів підготували свої правки до нього – аж 4 500. А кожна правка має розглядатися на засіданні профільного комітету (аграрної політики та земельних відносин). Тож фізично було нереально розглянути всі правки, підготувати остаточний варіант Проєкту № 2178, додати його до порядку денного засідання Верховної Ради і проголосувати до Нового року.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали