• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Об'єкт ОЗ тимчасово не здається в оренду: що з податковою амортизацією?

04.01.2019 125 0 0

Діяльність підприємства – платника податку на прибуток пов'язана з наданням в операційну оренду основних засобів (далі – ОЗ). Об'єкти ОЗ числяться у складі інвестиційної нерухомості (далі – ІН) і відображаються в балансі платника за первісною вартістю з урахуванням зносу, тобто амортизуються.

Припустимо, що строк договору оренди закінчився, а новий договір платник не уклав. Чи потягне це за собою якісь наслідки в «прибутковому» обліку платника?

Так, на думку ДФС, такий платник не має права на податкову амортизацію ОЗ, що тимчасово не «беруть участі» в орендних операціях (див. Індивідуальну податкову консультацію від 04.09.18 р. № 3828/IПК/04-36-12-32-20, далі – ІПК № 3828). Підстава: такі ОЗ не використовуються в госпдіяльності платника і тому, на думку податківців, вважаються невиробничими ОЗ.

Хоча, на нашу думку, тимчасовий «простій» ОЗ зовсім не скасовує їх первісного призначення для використання в госпдіяльності платника. А значить, вони не повинні підпадати під визначення невиробничих ОЗ з пп. 138.3.2 Податкового кодексу (далі – ПК). Крім того, на період такого «простою» ОЗ навряд чи навіть виводяться з експлуатації.

Додамо, що платник може не брати до уваги роз'яснення з ІПК № 3828 у випадках, коли:

  • при визначенні об'єкта оподаткування прибутку він не зобов'язаний коригувати фінрезультат на різниці з розд. III ПК;
  • об'єкти ОЗ, що надаються в оренду, числяться у складі ІН, яка обліковується за справедливою вартістю. Адже така ІН у будь-якому випадку не підлягає амортизації, навіть у бухобліку.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали