• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Незавершене виробництво та готова продукція: облікові нюанси

02.08.2019 714 0 0

Облік витрат на виробництво продукції

У консультації з’ясуємо:

  • чому облік незавершеного виробництва (далі – НЗВ) уважають однією із найскладніших ділянок бухгалтерського обліку;
  • коли НЗВ перетворюється на готову продукцію (далі – ГП);
  • за допомогою яких методів на практиці визначають вартість НЗВ та ГП та яка при цьому роль планових (нормативних) показників;
  • чи не суперечить застосування різних методів оцінки НЗВ та ГП вимогам стандартів бухобліку.

Для багатьох підприємств виготовлення продукції є основною метою, а її реалізація – джерелом отримання прибутку. Але ГП – це результат складного процесу, який називають виробництвом. Виробництво триває доти, доки не з’явиться ГП, а це означає, що воно завжди є незавершеним, а поняття «виробництво» та «незавершене виробництво» – тотожні по суті.

Утім, відмінність у застосуванні цих понять все ж таки є, адже виробництвом зазвичай називають сам процес, а НЗВ – об’єкт бухобліку. До того ж ГП – це трохи більше, ніж просто завершене виробництво. Є низка формальностей, без дотримання яких говорити про ГП взагалі не можна. Деякі з них передбачено бухгалтерськими документами. Зокрема, відповідно до Інструкції № 291 ГП має пройти випробування, приймання, укомплектування, а також перевірку на відповідність технічним умовам і стандартам. Залежно від вимог законодавства щодо окремих видів продукції, а також від організації виробництва на конкретному підприємстві можуть бути й інші формальності.

Неукомплектована та неупакована продукція (якщо такі вимоги передбачено) залишається у складі НЗВ. На це прямо вказано в п. 574 Методрекомендацій № 373. Крім того, НЗВ включає:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали