• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна зарахувати заборгованість працівника за внесками до статутного капіталу і заборгованість підприємства перед працівником?

Директор підприємства, який одночасно є засновником цього ТОВ, купив для підприємства ТМЦ на свої гроші. Тепер підприємство зобов'язане відшкодувати йому ці витрати. Водночас за засновником числиться заборгованість за внесками до статутного капіталу ТОВ. Суми заборгованостей приблизно однакові. Чи можна провести зарахування зустрічних грошових зобов'язань?

Ні, таке зарахування суперечитиме законодавству.

Річ у тому, що не можна звільнити учасника ТОВ від його обов'язку внести свою частку до статутного капіталу, у тому числі шляхом зарахування вимог до товариства (ч. 2 ст. 144 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Водночас вихід із цієї ситуації є, і дуже простий. Ніхто не забороняє сторонам, а саме директору і підприємству, провести дві операції в один день:

· директор вносить гроші до каси підприємства як свій внесок до статутного капіталу;

· касир видає директору гроші як погашення заборгованості підприємства за придбані ТМЦ.

Тільки не забудьте при цьому оформити всі необхідні касові документи (зокрема, прибутковий і видатковий касові ордери).

Важливий нюанс! На думку НБУ, на такі розрахунки поширюється обмеження, установлене постановою Правління НБУ від 06.06.13 р. № 210. Тобто сума готівкових розрахунків за один день між фізособою та юрособою не повинне перевищувати 150 000 грн. Те, що під це обмеження підпадають і розрахунки за корпоративними правами, НБУ роз'яснював у листі від 24.01.14 р. № 11-116/3159. Але за нашою думкою, обмеження не поширюється, зокрема, на такі операції, як внесок до статутного капіталу.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Чи можна зарахувати заборгованість працівника за внесками до статутного капіталу і заборгованість підприємства перед працівником?