• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Консервація основних засобів

Юлія Гужел

20.10.2017 317 0 1

Якщо підприємство тимчасово призупинило будь-яку діяльність, то основні засоби (далі – ОЗ), використовувані при її веденні, можна законсервувати. У консультації ми розповімо про облік законсервованих ОЗ і порядку їх консервації, а також наведемо зразки деяких документів, необхідних для проведення цієї процедури.

Нормативного документа про порядок проведення консервації, обов'язкового до застосування всіма підприємствами, у законодавстві немає. У П(С)БО 7 і Методрекомендаціях № 561 ідеться тільки про правила нарахування амортизації законсервованих об'єктів. Тому можна скористатися Положенням № 1183, яким установлено єдиний порядок підготовки до консервації, її проведення та розконсервації основних виробничих засобів підприємства. Цей документ обов'язково застосовується підприємствами, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки країни і засновані на держвласності. Інші підприємства можуть застосовувати його на свій розсуд, узявши за основу окремі його положення або документ у цілому.

Консервація доцільна:

  • у випадку призупинення господарської та іншої діяльності, якщо такі ОЗ планується використовувати в подальшому;
  • якщо внаслідок техніко-економічних причин експлуатація таких ОЗ на сьогодні безпід­ставна.

Відповідно до п. 2 Положення № 1183 для підприємств, які обов'язково застосовують даний документ, строк консервації ОЗ не може перевищувати 3 роки. Після цього об'єкт ОЗ повинен бути розконсервований, а підприємству необхідно прийняти рішення щодо його подальшої експлуатації або ліквідації. Для інших підприємств строк консервації не обмежується 3 роками.

Консервація, утримання на консервації та розконсервація ОЗ повинні здійснюватися згідно із проектом консервації, який затверджується власником підприємства, а для підприємств, заснованих на держвласності, – органом, уповноваженим управляти їх майном.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали