Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як урегулювати відносини між боржником і поручителем?

28.02.2020 380 0 0

Рекомендуємо скласти окремий договір між поручителем і підприємством-боржником. Як варіант це може бути договір про надання послуг. Для наочності покажемо на схемі, як виглядатимуть взаємовідносини сторін у цій ситуації.

  1.  – кредитний договір між банком і підприємством.
  2.  – двосторонній договір поруки між банком і поручителем.
  3.  – договір про надання послуг між підприємством і поручителем.

За договором про надання послуг підприємство виступатиме замовником, а поручитель – виконавцем. Порядок укладення таких договорів регулюється ст. 901–907 Цивільного кодексу (далі – ЦК). Наведемо коротко основні положення.

Форма договору. Такий договір складається в простій письмовій формі. За бажання сторони можуть посвідчити договір у нотаріуса.

Істотні умови. Переліку обов’язкових умов для договору про надання послуг у ЦК немає. Тому керуємося загальними вимогами ст. 180 Господарського кодексу, яка містить перелік обов’язкових умов для господарського договору. Це предмет, ціна і строк дії. Виходячи із цього рекомендуємо включити до договору такі пункти:

  • предмет договору – сплата виконавцем щомісячних платежів згідно з кредитним договором (обов’язково зазначте дані кредитного договору, найменування і реквізити сторін);
  • порядок оплати послуг виконавця (якщо виконавцеві виплачуватиметься винагорода);
  • строк дії договору.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали