Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оформити Заявку на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними: покрокова інструкція

24.07.2019 2518 2 2

Все про пальне: як отримати ліцензію, уникнути штрафів і правильно оформити акцизні накладні

Ця стаття буде корисною для тих суб’єктів господарювання (далі – СГ), які в межах своєї господарської діяльності переміщують пальне для власних потреб. Оскільки це питання є новим і ще немає чітких роз’яснень державних органів (та й «програма» іноді дає збій), ми підготували для вас матеріал, який допоможе скласти Заявку на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, а також підказку, де шукати помилку в разі відхилення реєстрації.

Відповідно до пп. 230.1.5 Податкового кодексу (далі – ПК) транспортні засоби (далі – ТЗ), що використовуються СГ, який не є розпорядником акцизного складу (розпорядники АС складають акцизні накладні), у разі переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання чи промислової переробки повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне (далі – Перелік), у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади (далі – ЦОВВ), що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. А створення та ведення такого Переліку й розміщення на своєму офіційному вебсайті забезпечується ЦОВВ , що реалізує державну податкову та митну політику.

Включення ТЗ до Переліку та вилучення з нього здійснюється автоматично на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН), або на підставі заявок на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними (далі – АСП), із зазначенням періоду переміщення такого пального, або на підставі митних декларацій у разі переміщення пального митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним пп. «а» п. 2 ч. 2 ст. 91 Митного кодексу. Такі заявки (за формою, затвердженою ЦОВВ, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику) подаються СГ, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у ТЗ, які не є АСП, власного пального для потреб власного споживання чи промислової переробки. У вигляді електронних документів вони надсилаються ЦОВВ, що реалізує державну податкову та митну політику.

Переміщення пального ТЗ, не зазначеними в акцизних накладних, зареєстрованих у ЄРАН, складених на операції, під час здійснення яких переміщується пальне в таких ТЗ, а також не зазначеними в заявках на переміщення пального транспортними засобами, що не є АСП, надісланих ЦОВВ, що реалізує державну податкову та митну політику, забороняється.

Отже, як виходить з вищесказаного, будь-яке переміщення пального ТЗ потребує складання та реєстрації у спеціальній електронній програмі Заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними (далі – Заявка). До того ж, спочатку потрібно зареєструвати Заявку, і лише потім – переміщувати (перевозити) пальне.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали