Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як контролюються акцизні склади пересувні?

11.07.2019 2763 0 1


Підприємство планує використовувати автоцистерну для придбання і продажу пального. Стаціонарних ємкостей для зберігання пального воно не має. Чи потрібно реєструватися платником акцизного податку, реєструвати автоцистерну як акцизний склад пересувний? Чи буде підприємство його розпорядником?

Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання, зокрема:

А розпорядник акцизного складу пересувного – це суб'єкт господарювання – платник акцизного податку, який є власником пального і з використанням транспортного засобу (незалежно від того, кому він належить) реалізує або зберігає пальне (пп. 14.1.2241 ПК).

У наведеному випадку підприємство здійснює операції з фізичного переміщення пального, що відповідають поняттю «реалізація пального». Тому підприємство повинне зареєструватися платником акцизного податку і буде розпорядником акцизного складу пересувного.

Реєстрація акцизного складу пересувного за заявою не передбачена ПК. Статус акцизного складу пересувного отримується за допомогою зазначення транспортних засобів у зареєстрованій акцизній накладній.

Крім того, вони включаються до Переліку транспортних засобів, які переміщають пальне або спирт етиловий (далі – Перелік ТЗ). Включення до Переліку ТЗ, у яких пальне переміщається по території України, у нашому випадку здійснюватиметься автоматично – на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали