Як позбутися блокування податкових накладних
Минув уже не один місяць з тих пір, як на території України запроваджено правила зупинення та відмови в реєстрації податкових накладних (далі – ПН). Останню їх редакцію викладено в постанові КМУ від 21.02.18 р. №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Постанова № 117).
Зазначені правила запроваджено навіть попри те, що платники ПДВ для реєстрації ПН повинні мати ліміт на ПДВ-рахунку, тобто ПДВ уже фактично сплачено авансом.
Основною метою такої системи, аналогів якої немає у світі, зі слів фіскалів, є боротьба з «пересортом» серед бізнесу. Водночас, якщо придивитися більш уважно до такої системи, то вона спрямована також на те, щоб підприємство платило податки в установлених граничних нормативах. Бо якщо підприємство не сплачує нормативу, то це є однією з підстав для моніторингу ПН з метою зупинки їх реєстрації.
Тобто, якщо бухгалтер, економіст чи інший спеціаліст не старатиметься і не розроблятиме податкового планування для підприємства, несплата встановленого нормативу до бюджету може призвести до блокування роботи підприємства шляхом зупинення реєстрації ПН.
Здебільшого підприємці змирилися з цим неприємним явищем і навіть почали пристосовуватися та не перетинати встановленої межі, здійснюючи оподаткованих операцій не більш як на 500 тис. грн. на місяць.
А якщо було перевищення цих 500 тис. грн. (без ПДВ) на місяць, то подальша реєстрація ПН підлягала зупинці. І які б документи не додавалися для її розблокування –орган ДФС приймає рішення про відмову в реєстрації ПН. У подальшому таке рішення органу ДФС оскаржується підприємством в адміністративному та/або судовому порядку. У результаті бізнес втрачає час, трудові ресурси та кошти, а інколи – і бізнес-партнерів, оскільки ніхто не хоче працювати з такими підприємствами.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року