• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виконавець робіт зник, не дочекавшись оплати: коли дебітору списати заборгованість?

У липні 2015 року підприємство отримало від виконавця акт виконаних робіт, але відразу не розплатилося. У тому ж періоді вартість робіт була списана на витрати в обліку. Із 2016 року підприємство втратило зв'язок із виконавцем робіт. Коли потрібно списати суму такої кредиторської заборгованості?

У п. 5 П(С)БО 11 сказано, що якщо на дату балансу сума раніше визнаного зобов'язання не підлягає погашенню, така сума списується з балансу з одночасним визнанням доходу. Цією нормою і потрібно керуватися боржнику.

Зокрема, сума зобов'язання перестає підлягати погашенню (стає безнадійною):

  • якщо строк позовної давності минув (у загальному випадку такий строк становить 3 роки);
  • якщо суб'єкт господарювання ліквідований. Наприклад, у листі ДФС від 09.03.17 р. № 4676/6/99-99-15-02-02-15 роз'яснюється, що дебіторська заборгованість може вважатися безнадійною в разі припинення дебітора як юрособи. А в нашому випадку ситуація симетрична – може йтися про припинення кредитора та про визнання безнадійною кредиторської заборгованості.

У нашого підприємства заборгованість утворилася в 2015 році, тобто строк давності за нею ще не минув. Але радимо перевірити, чи не встиг виконавець робіт за минулий період ліквідуватися. Щоб не пропустити момент визнання доходу в обліку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали